Microsoft Clarity: Nová alternativa pro Hotjar či Smartlook

Microsoft uvedl nový nástroj s názvem Clarity. Clarity má podobné funkcionality jako např. Hotjar nebo Smartlook, dokáže nahrávat návštěvy uživatelů (sessions recordings), vytvářet tepelné mapy (heatmaps) nebo klik mapy. Oproti jiným nástrojům je zcela zdarma.

První verze, uzavřená BETA vyšla již v roce 2018. Aktuální veřejná verze, jak oznámil Microsoft, vyšla 28. října 2020.

Co je Microsoft Clarity a v čem je jiný?

Microsoft Clarity je plnohodnotná aplikace, která umožňuje nahrávat uživatele a jejich návštěvy, na rozdíl od jiných nástrojů zcela zdarma a zcela bez omezení – ať už nahráváte 1 uživatele nebo 1 000 000 návštěv.

Bez vlivu na rychlost

Clarity je navržen tak, aby měl velmi malý dopad na časy načítání stránek. Nicméně oproti Hotjaru, při zkušebním nasazení, dosahoval Clarity zhruba trojnásobné odezvy.

Pokročilé filtrování

Spousta možností a funkcí ještě Clarity chybí, nicméně filtrování je již „ve formě“. Kromě standardních filtrů, Microsoft Clarity používá také strojové učení k identifikaci rage clicks, – „zuřivých kliknutí“, dead clicks – „mrtvých kliknutí“ a xcessive clicking – „nadměrného klikání“ na dashboardu, sessions records a teplotních mapách (heatmapách).

GDPR

Clarity se také zaměřuje na ochranu soukromí, což majitelům webů pomůže získat data, která lze použít, aniž by došlo k porušení soukromí návštěvníků jejich stránek, uvádí Microsoft na svém webu.

Další zdroje:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *